Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Armagnac Comte de Lauvia se vyrábí v srdci Gaskoňska z hroznů Ugni Blanc a vzácné odrůdy Folle Blanche - dvou odrůd které jsou právě pro Armagnac nejvhodnější. Teplé klima a písčitá půda zabezpečují hrozny plné chuti a vůně které jsou destilovány při extra nízkých teplotách čímž se zachovává více charakteristické bohaté chutě a silný rustkální charakter opravdového Armagnacu.

Armagnac Comté de Lauvia zraje a je stařen ve slavném sklepě známém jako "Katedrála" ve kterém leží až 1800 sudů černého dubu z místních lesů. Rodinný sklepmistr J.C.Dallas blenduje různé eau-de-vie a vytváří perfektní harmonii pro každý věk Armagnacu nesoucího jméno hraběte z Lauvie.

Armagnac je nejstarší vinným destilátem (Eau-de-Vie neboli Voda života) vyráběným na jihozápadě Francie v srdci Gaskoňska od počátku 14. století. Je znám svými léčivými účinky. Armagnac má celé spektrum využití. Můžeme ho pít samotný, ale existuje i mnoho vynikajících receptů na míchané nápoje s armagnacem, které rozhodně stojí za ochutnání. A po dobrém jídle si armagnac můžete dát jako drink podporující trávení. Armagnac se připravuje destilací bílého vína nejlepší kvality. Po destilaci je uložen do dubových sudů, kde přetrvává a stárne po mnoho let, než je uveden na trh.

Dílo Mistra Vital Dufour „ Velmi poučná kniha o tom, jak si zachovat pevné zdraví a udržet si kondici “, byla napsána okolo roku 1310 a objevena ve Vatikánském archivu. Její autor, bývalý student medicíny, byl převorem v klášterech v Eauze a v St. Mont.
„Tato pálenka, užívá-li se jí střídmě a jako léku, má 40 ctností a pozitivních účinků. Z léčivých účinků můžeme zmínit zejména následující:

 • Pijeme-li ji s mírou, tříbí ducha, vyvolává staré vzpomínky, činí člověka nade vše šťastným a pomáhá uchovat si mládí a oddaluje stáří.
 • Jako kořalka nebo grog působí blahodárně proti bolesti hlavy způsobené nachlazením.
 • Ponechá-li se chvíli v ústech, rozvazuje jazyk a nesmělému dodává odvahu.
 • Je možné s ní konzervovat vajíčka a syrové nebo vařené maso. A přidáme-li bylinky, vytáhne z nich všechny blahodárné vlastnosti.
 • Hojí zarudlé, zanícené a slzící oči.
 • Pijeme-li ji s mírou, léčí žloutenku a dnu.
 • Obklady z Armagnaku hojí rány.
 • Častá mazání dokáží rozpohybovat ochrnutou končetinu.
 • Tiší bolesti zubů a odstraňuje nepříjemný zápach.
 • Při pravidelném kloktání léčí zarudlý krk.
 • Léčí bolesti uší a hluchotu, pomáhá proti vředům.
 • Odstraňuje žlučové a ledvinové kameny. Kéž bychom občas pili s mírou... U lidí trpících malomocenstvím, pijí-li ji s mírou, zabraňuje dalšímu postupu nemoci.
 • Občas a v střídmé míře je vhodná i pro těhotné ženy .

V nedávné době byly na univerzitě ve Vancouvru v Kanadě a na univerzitě v Bordeaux ve Francii předloženy diplomové práce, které prokázaly pozitivní účinky armagnaku v boji proti škodlivým volným radikálům a při ochraně proti agregaci krevních destiček, která je jednou z příčin kardiovaskulárních nemocí. Je to tzv. francouzský nebo spíše gaskoňský paradox. Mezi 15. a 17. stoletím se obchod s Armagnakem zdárně rozvíjí a pálenka je k dostání na mnoha trzích po celém Gaskoňsku.

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru