Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Boutinot

rtszdzfnuimg,oV průběhu posledních dvaceti let se Boutinot vyvinul ze skromných začátků, kdy zásoboval okolní restaurace, v nadnárodní vinařskou společnost, vlastnící vinice a vinifikační závody ve Francii a Jihoafrické Republice a distribuční sítě v Evropě i USA.
Hlavní myšlenkou je nabídka vín, která věrně reprezentují daný region a odrůdu, bez ohledu na svoji cenovou kategorii.

Jak to vlastně začalo ...
vášeň pro dobré jídlo a jemná vína je Paulu Boutinotovi vlastní. Jakožto syn úspěšného majitele restaurací v Anglii byl zklamán tehdejší úrovní vín, které se v tomto segmentu trhu nabízela. Vydal se tedy do Francie, kde od vinaře k vinaři vybíral dobrá vína, která pak dovážel pro restaurace svého otce.

Další rozvoj ...
v roce 1980 založil Paul Boutinot ve svém domovském městě Manchester společnost  Boutinot Limited. Paulova vize stylu výroby vína vešla do reality otevřením první vlastní vinařské usedlosti ve Franci, v blízkosti Beaujolais, o devět let později. První produkovanou řadu vín pojmenoval po svém synovi - "Cuvée Jean-Paul". Společnost se rychle rozrůstala a v roce 1994 zahájila provoz vlastního vinařského závodu v Jihoafrické Republice, kde byly prvotně vinifikovány hrozny od smluvních pěstitelů, následně však již z vlastních vinic na pobřeží False Bay. Paralelně se tak rozvíjelo pěstování a vinifikace vín ve Francii a v Jihoafrické Republice a společnost vstupovala se svými víny na nové trhy. Prodejní úspěchy v USA si vynutili otevření vlastní kanceláře. Paul Boutinot se stále osobně podílí na výrobě vín ve všech svých vinařských závodech  a dohlíží na profesionalitu a kvalitu práce sklepmistrů i ostatních členů realizačního týmu.

oficiální stránky vinařství ...

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru