Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

fffVinařství Sorrentino je příběhem velké vášně pro výrobu v kraji s dlouholetou historií a půdou opálenou lávou z nedalekého vulkánu Vesuv. Rodina Sorrentino má vinařství začleněno doslova ve svém DNA. Vína Lacryma Christi zde produkují již po staletí. Historie zdejšího vinařství sahá až do dávných dob slávy Velkého Řecka, které bylo známo pod názvem Magna Greacia. Byli to právě Řekové, kteří na vrcholu slávy své říše vysázeli révu na úpatí Vesuvu. Legenda praví, že Kristus uronil slzu nad vykázáním hříšného Anděla Lucifera z nebe přímo nad Vesuvem. Z té se pak zrodilo víno andělské chuti, které dnes nese jméno „Lacryma Christi," tedy Kristova slza.
Paolo Sorrentino a jeho syn Giuseppe mají obrovský dar zkušeností s obhospodařováním zdejší vulkanické půdy, které z generace na generaci předávali jejich předkové již od 19. století. Společně s novými technologiemi ovšem stále se stejnou vášní a úctou ke své půdě se rodinnému vinařství Sorrentino podařilo proslavit vína Lacryma Christi po celém světě.
Vinařství Sorrentino se nachází v Boscotreacase. Vinice se rozléhají až na úpatí vulkánu Vesuv ve významné archeologické krajině v srdci pětiúhelníku, který tvoří starověká města Pompei, Oplontis, Stabia a Ercolano společně s posledním cípem Neapolským zálivem. Farma leží na půdě Bocotrecase, na území prastarého „Bosco delle Tre Case Religiose", „Lesa Tří Posvátných Domů," na úpatí Vesuvu. I přes inovace ve zpracovatelských technologiích se filosofie vinařství Sorrentino příliš nemění. Hlavním cílem je vinifikovat klasické odrůdy se snahou o maximální reflexi zdejšího terroir.


Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru