Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Don Angelo Cetto emigroval  z Itálie v roce 1926 a začal vyrábět  víno v Tijuaně a Tecate. Později  jeho syn Luis Agustín Cetto konsolidoval  vinnou produkci v údolí Guadalupe  a Luis Alberto Cetto pokračuje jako  třetí generace v tradici vinařství rodiny.  Dnes je to více než 1 000 ha vinic,  které dávají 26 mil. l vína, půl na půl:  červená a bílá vína. Vinařství používá  nejmodernější technologie pro výrobu  svých vín a zachování konstantní kvality.  Výsledkem je pestrá paleta různých  typů od dobrých vín, vyhrazených pro místní spotřebu, po znamenitá, určená  především pro export.  

Vinařství L.A.Cetto vlastní vinohrady v Baja California, asi 80 km na jih od americké hranice, v Guadeloupe Valley.
Produkuje pestrou paletu různých typů od velmi slušných vín, vyhrazených pro místní spotřebu, po znamenitý Cabernet Sauvignon, Nebbiolo, Zinfandel a Petite Syrah, určené především pro export.
Mexická vína oplývají smyslností. Úspěch mexického vína tkví v jemné kyselince a plné, zakulacené a laskavé chuti.

Vinařství L. A. Cetto dnes dnes vyrábí více než polovinu mexické produkce vína. Cetto obhospodařuje 2,500 akrů vinic v regionu Baja California. Zabývá se také produkcí tequily a olivového oleje.

Za zmínku stojí: Petite Sirah L.A. Cetto, plné, tělnaté červené víno, vysoce  hodnocené pro ovocnost a jemnou tříslovitost,  která je doplněna čokoládovými  tóny z používaných barikových  sudů. Jeho archivní potenciál je 5–6 let.  Elegantní a robustní Cabernet Sauvignon  je ceněn pro intenzivní tmavě fialovou  barvu, výraznou vůni, plnost a komplexnost  chuti, ve které převládají tóny  černého rybízu a borůvek. I u tohoto  vína je archivní potenciál 5–6 let. 

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru