Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Chivite

crvtbznuJ. Chivite Family Estates S.L. je společnost renomovaných vinařů s pečetí rodiny Chivite, historií, která sahá až do roku 1647, z nichž již jedenáct generací brání způsob života založeného na historickém panství a vinné révě. Společnost byla založena v roce 1647, a je tím pádem jedna z nejstarších vinařských rodin s nejdelší historií ve Španělsku. Během této doby se rodinná firma rozrostla v dnešní Chivite, přizpůsobovala se neustále novým požadavkům trhu i spotřebitelů, a vytvořila značku, která je dnes synonymem úcty, elegance a know-how. Ve sbírkách společnosti existuje dokument, jehož historie sahá do 17. století. Je to smlouva o půjčce na nákup vinic podepsána před notářem a ze srpna 1647, což dokazuje, že rodina Chivite už měli své vlastní vinice a vinný sklep, značné velikosti pro dané období. Výroba vína byla předávána z generace na generaci. V roce 1860, Claudio Chivite se chytil příležitosti, v průběhu krize vinařství ve Francii způsobené révokazem, a začal vyvážet rodinná vína na sever Evropy a tím obstaral náhlý skok v poptávce, a zejména způsobil i rostoucí poptávku po španělských vínech v zahraničí.

crvetvbznuV 19. století byl rodinný dům Chivite v Cintruénigo byl přestavěn do hostince pro cestující, tehdy nazývaný Parador, a plnil tak funkci historického agroturistického centra , ale hlavně stánku klidu s dobrým jídlem a vínem pro cestovatele na cestě do Madridu, čímž se jméno a věhlas Chivite rychle šířil i do jiných regionů Španělska. Ve 20. století, Julián Chivite Marco byl přesvědčen o tom, že budoucnost jejich vín leží ve snaze o jejich absolutní dokonalost , představěl a zmodernizoval vinařství. Jeho závazek k úsilí o kvalitu se odráží i v jeho práci, kde kromě vinařství byl i zakládající člen Regulační komise Navarra , chránící označení původu vín oblasti. Jeho vize a vliv byli odměněni v roce 1992 Řádem za zásluhy o agrární úspěch králem Španělska, a posmrtně v roce 1997 i křížem Karla III.

Dnes je Julián Chivite López, vůdčí osobností v této ságy zodpovědně pokračuje ve vytváření rodinného dědictví. Vinařství obhospodařuje vinice v regionu Tierra Estella, na svazích Granja de Legardeta, v obci Villatuerta, přiléhající k Señorío de Arínzano. Na půdách jež obsahují jedinečnou a neobvykou půdu, složenou z vápence, křídy a jílů s výrazným vlivem Atlantského oceánu, vlastnosti, které se plně projevují v produkovaných vínech. Celkem obhospodařují přibližně 300 hektarů vinic, na kterých pěstují zejména odrůdy Tempranillo, Garnacha, Cabernet Sauvignon, Merlot a Chardonnay.

oficiální stránky vinařství ...

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru