Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

akteubNázev vinařství, který se vyslovuje SY-LEE-NEE, je odvozen ze starořímské mytologie, kde Sileni neboli polobozi Bacchuse – boha vína, oslavovali konec dobré sklizně dobrým jídlem, vínem a společností. Vína Sileni jsou lehčí, evropského stylu a skvěle se hodí jako doprovod k jídlu. Vína jsou vyráběna z hroznů, které pochází z oblastí Hawkes Bay a Marlborough, jež jsou mezinárodně uznávány jako přední novozélandské vinařské regiony. Vína Sileni jsou ručně vyráběna týmem zkušených vinařů, jejichž cílem je vytvořit plná, jemná a přístupná vína mimořádné kvality.

Vína jsou navrhována tak, aby vyjadřovala charakteristiky své odrůdy a také svůj původ v jedinečné kombinaci půdy a podnebí, která odráží sub-region Hawke´s Bay. Charakter vína je dle stylu Nového světa řízen ovocnými tóny, ale má vrstvy komplexnosti a základní eleganci a rovnováhu odrážející vína Starého světa. Sileni se vždy zaměřuje na výrobu cenově dostupných vín prvotřídní a nejlepší kvality. V tomto směru udržuje nejvyšší standardy ručně vyráběného vína, které plně využívá svůj jedinečný terroir a výjimečné postupy vinohradnictví a výroby vína.

lkatuvgkezSileni si vybrala Hawke´s Bay, nejstarší oblast vinic na Novém Zélandu, jako ten nejvhodnější region pro výrobu vín prvotřídní kvality z Bordeaux a Burgundských odrůd. Hawke´s Bay, který se nachází na východním pobřeží Severního ostrova na Novém Zélandě, leží na 39° jižní zeměpisné šířky a je chráněn od západního počasí hlavním vnitrozemským pohořím, které mu zaručuje nízké srážky a hodně slunečního svitu. Podnebí a naplavené štěrkové půdy vytváří prostředí ceněné pro své dobré zemědělské vlastnosti. Produkce vína se tu nadále rozvíjí a již dnes je Hawke´s Bay druhým největším regionem pěstování vína v zemi. Vyrobí se zde nejvíce červených vín stylu Bordeaux co do objemu i kvality a je také jednou ze tří největších oblastí výroby Chardonnay, se zachováním důrazu na vysokou kvalitu vín Burgundského stylu.

Marlborough, který je dnes nesporně světově vedoucím regionem pěstování Sauvignonu Blanc, je relativním nováčkem v produkci vína, jež byla započata v polovině 70. let 20. století. Tato šťastná kombinace podnebí a půdy, geografie regionu s vysokým slunečním svitem, nízkými srážkami a značnými denními teplotními rozdíly poskytuje ideální podmínky pro zrání bílého aromatického vína. Jedná se o zdaleka největší vinařský region Nového Zélandu a ačkoliv je Sauvignon Blanc dominantní odrůdou zabírající kolem 80% plochy, pěstují se zde i značné objemy jiným aromatických bílých odrůd jako Chardonnay a Pinot Noir.

kuegtvwSileni vlastní celkem 130 hektarů osázených vinic ve třech zeměpisně a klimaticky odlišních oblastí regionu Hawke´s Bay. 50 hektarů se nachází ve 3 blocích na západních pláních Heretaunga kolem sídla vinařství, v oblasti známé jako „Bridge Pa Triangle“. Podnebí je zde obzvláště teplé a suché, oblast je dobře chráněna od panujících větrů a mořských vánků. Deset kilometrů dále směrem do vnitrozemí v nadmořské výšce 110 –120 metrů založilo Sileni dalších 56 hektarů vinic na náplavových a štěrkových terasách nad řekou Ngaruroro známých jako „Plateau“. Toto místo je mnohem chladnější než „Triangle“. Blíže k oceánu v oblasti Haumoana byla založena 24 hektarová vinice „Parkhill“, pro kterou jsou typické chladné mořské vánky a jílovité půdy. Hrozny se také odebírají od smluvních pěstitelů z různých koutů Hawke´s Bay, aby poskytly řadu doplňujícíh chutí a možností směsi výsledného vína.

Navíc jsou od roku 2002 hrozny pro Sauvignon Blanc dodávány i z regionu Marlborough, který se nachází v severní části Jižního Ostrova. V současnosti získává Sileny vysoce kvalitní Sauvignon Blanc jednak z vinic, které si společnost pronajala a sama je provozuje a dále také odběrem od smluvních pěstitelů z různých částí regionu Marlborough.

Vinařství Sileni Estates je moderní vinařské zázemí navržené tak, že dokáže zpracovat až 2000 tun hroznů s využitím jak high-tech tak tradičních technologií. Jemné vakuové lisy a nádrže s kontrolovanou teplotou umožňují přesně kontrolovat kvalitu šťávy, zatímco otevřené fermentační nádoby na červené víno a chladné sklepení pro sudy poskytuje zázemí tradičním technikám. Hlavní vinař Grant Edmonds vede tým s mnohaletými zkušenostmi z nejvýznačnějších světových vinařských regionů. Při výrobě se zavazují udržovat vysoké standardy za dodržování ekologicky udržitelných postupů na vinohradech a ve výrobě. Jsou oddáni myšlence o schopnosti Hawke´s Bay a Marlborough produkovat vína světové třídy.

lsurzvbaSileni Estates se výlučně zaměřuje na výrobu kvalitního vína. Dodržuje nejvyšší standardy environmentálně udržitelných postupů ve vinohradnictví a při výrobě vína. Ruční výroba produkuje vína, která odráží jedinečné vlastnosti regionu. Vína Sileni jsou postavena na klasických Bordeaux odrůdách Merlot, Cabernet Franc a Semillon a burgundském Chardonnay stejně tak jako na Sauvignonu Blanc, Pinot Gris, Rieslingu a Syrahu. Výroba využívá tradičních technik, vína evropského stylu jsou elegantní, komplexní a plná. Skvěle se hodí k jídlu a jsou pitelná již mladá, zároveň mají i potenciál k uskladnění.

SILENI SAUVIGNON BLANC – Novozélandský Sauvignon Blanc z Marlborough se během krátké doby etabloval jako mezinárodní ikona své odrůdy. Díky kombinaci geografických a klimatických faktorů se podařilo vytvořit jedinečný styl, který pomohl zemi dostat se do povědomí spotřebitelů na vysoké místo.Sileni vyvíjí jedinečnou variaci za použití charakteristických rysů Semillonu z Hawke´s Bay, který přidává sílu chuti a textuře spolu s větší komplexností aroma. Sileni Cellar Selection Marlborough Sauvignon Blanc vyhrálo od svého mezinárodního představení v roce 2004 mnohé hlavní mezinárodní ocenění a vyznamenání.

Silné stránky vín Sileni

  • Vynikající poměr ceny a vysoké kvality – nižší cena než některá francouzská vína stejné kategorie
  • Vína se svěží a intenzivní ovocnou chutí – díky podnebí s vysokým slunečním svitem, chladnými večery, nízkými dešťovými srážkami a jasnou oblohou se silným UV zářením
  • Vína evropského stylu, lehká a elegantní, vhodná k pokrmům – skvěle se hodí k široké škále pokrmů asijské a středomořské kuchyně
  • Vyrobena k okamžitému potěšení, ale s potenciálem k uskladnění – vína v „lehkém“ stylu k brzké konzumaci
  • Výhody vynikajícího šroubovacího uzávěru – zachovává svěžest vína a zabraňuje korkovému zápachu
  • Mezinárodně uznávaná – ocenění a zlaté medaile z evropských, amerických a asijských vinařských soutěží oficiální stránky vinařství : www.sileni.co.nz
Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru