Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Metelka

Výroba likérů a lihovin v rodině Antonína Metelky počala v roce 1935 ve Vyškově, na jižní Moravě. Při provozu hostinské činnosti v odlehlých prostorách začal otec se synem vyrábět likéry nejen pro svoji potřebu, ale své výrobky začali rozvážet po celé jižní Moravě. Nosnými produkty byly Režná, Rum, Griotka, bylinný likér Praděd, jemný hořký likér Wolga, Rosbašský likér, Liqueur de Chartreuse, speciální bylinný likér pro lovce Hubertus a jiné v té době oblíbené lihoviny a likéry. V roce 1940 jejich vzrůstající vliv na trhu lihovin byl utlumen počátkem II. světové války a zavedením přídělu lihu pro tuzemské výrobce alkoholických nápojů. V roce 1946 až 1947 syn Bohumil Metelka úspěšně ukončil studium likérnické školy a navázal na výrobu po svém otci. Rozkvět firmy však byl nedobrovolně ukončen v roce 1948, kdy politickou moc převzala komunistická strana a tím ukončila soukromé podnikání v tehdejším Československu. Bohumil, syn Antonína Metelky, byl v roce 1950 komunisty označen jako nežádoucí buržoazní mládež a z tohoto důvodu byl uvrhnut do táborů PTP (pomocné technické prapory). Bohumil strávil nedobrovolně v těchto táborech tři roky tvrdou prací v ostravských uhelných dolech jen za svoje svobodné myšlení. Po pádu totalitního režimu v roce 1989 pan Bohumil Metelka předal zkušenosti v oboru svému synovi Milanovi, který koncem roku 1991 počal výstavbu rodinné likérky v Moravských Prusích a tím navázal na tradici ve výrobě alkoholických nápojů, která trvá dodnes.

V každém odvětví lidské činnosti je důležitým parametrem pro posouzení hodnoty tradice. V případě výroby likérů a lihovin Milana Metelky jde o tradici skutečnou, děděnou z otce na syna. Vždyť získat si dobré jméno a poskytnout zákazníkovy určité záruky je stále obtížnější.

Dobrá tradice je tedy první z předností likérky ze zapadlé vísky poblíž Vyškova na Moravě. Tou další je kvalita. Ne všude se totiž lihoviny vyrábí z vysoce kvalitních surovin. Pro pana Metelku je to však samozřejmostí a rozdíl v chuti je patrný. Věříme, že si z naší bohaté nabídky vyberete a posoudíte sami pravdivost našich slov.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Moravský vaječný tradiční moravian eggs liqueur by Metelka 15% vol.  1.00 l

Moravský vaječný tradiční moravian eggs liqueur by Metelka 15% vol. 1.00 l

Tento Moravský Vaječný Tradiční Vás již svým barevným a folklorním vzhledem zavede na Moravu. Jeho r...

164,46 Kč
199,00 Kč s DPH
 
  
Moravský vaječný tradiční moravian eggs liqueur by Metelka 15% vol. 0.50 l

Moravský vaječný tradiční moravian eggs liqueur by Metelka 15% vol. 0.50 l

Tento vaječný krém již svým vzhledem přináší pocit jedinečnosti. S klasickým českým vaječným likérem...

114,05 Kč
138,00 Kč s DPH
 
  
Shaker „ La Bomba ” moravian eggs liqueur by Metelka 17% vol.  0.50 l

Shaker „ La Bomba ” moravian eggs liqueur by Metelka 17% vol. 0.50 l

Tradiční italský vaječný likér, který se výborně hodí pro přípravu jak teplého nápoje se stejnojmen...

130,58 Kč
158,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru