Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

První série sklenic vyráběných na míru pro různé odrůdy vín se v roce 2013 prezentuje ve zbrusu novém hávu. Továrna firmy Riedel v Rakouském Kufsteinu, která je rodištěm světově proslulé série sklenic Sommeliers, slaví 40 let. K této příležitosti vznikly speciální sběratelské edice. Série Black, černý neprůhledný křišťál, ručně foukaný do nejoblíbenějších tvarů sklenic, je adekvátním počinem na oslavu takového jubilea.

Křišťál zčerná přidáním kobaltu a manganu. Pro zkušené skláře je vyfouknutí tvaru a vytažení stopky opravdová výzva, protože takováto směs chladne a tuhne mnohem rychleji než čirý křišťál. Aby však úkol nebyl jen malou výzvou, tak laťku sklářství ještě zvyšuje série "R" Black, kdy stopka těchto sklenic obsahuje velmi jemnou červenou skleněnou strunu obalenou v čirém křišťálu. Tyto série mohou sice být užívány ke konzumaci vína, primárně však jsou určené jako umělecká díla k dekorování domovů vášnivých sběratelů vín.

Přidáním vinného destilátu se přeruší alkoholové kvašení. Tím vznikne víno se zbytkovým cukrem a 18 až 20 stupni alkoholu.

Opačným směrem než při vývoji sklenice na sherry se postupovalo při vývoji sklenice na portské. Institut pro portské víno tradičně propaguje malou, kulovitou číši (podobnou Sommeliers Beaujolais Nouveau), kterou naši porotci umístili až na poslední místo.

Degustovalo se jednak ze sklenic, které používají vinaři vyrábějící portské, a pak ze sklenic, které k výběru přichystal Riedel. Došlo k rychlé, všeobecné shodě při výběru sklenice Tawny.

Při následném ochutnávání Vintage Port se však právě zvolená sklenice Tawny ukázala být k překvapení degustátorů jako nevhodná. Teprve o několik měsíců později, při druhé degustaci, se nám podařilo definovat tvar sklenice Vintage Port Sommeliers , který by Vintage Port a jeho charakteru dostál.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Riedel Sommeliers Black Series „ Bordeaux Grand Cru ”

Riedel Sommeliers Black Series „ Bordeaux Grand Cru ”

První série sklenic vyráběných na míru pro různé odrůdy vín se v roce 2013 prezentuje ve zbrusu nové...

2 254,55 Kč
2 728,01 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru