Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Feudo Arancio

rV srdci Středozemního moře leží Sicílie, ostrov slunce, tepla a moře. Země s intenzívním světlem a větrným, suchým podnebím. To jsou optimální předpoklady pro výrobu bohatých, intenzívních a tělnatých vín s vyhlášenými vůněmi a aromaty.

Na Sicílii šlechtí Feudo Arancio své vlastní hrozny. 600 hektarů vinohradů, kde jsou na každé jednotlivé trati pěstovány pečlivě vybrané révové keře jedné odrůdy. S maximálními nároky na kvalitu se zde pěstuje, ošetřuje, lisuje a nechává dozrávat 10 odrůd vín, místních i mezinárodních. Vína Feuda Arancii jsou bohatá a intenzivní, s měkkou, příjemně zaoblenou chutí a mírným taninem.Harmonická a elegantní vína, která jsou mezinárodním tiskem pravidelně velmi pozitivně hodnocena. Struktura a stavba vinných sklepů Feuda Arancii slouží svému cíli – vyrábět odrůdová kvalitní vína. Technika, potřebná pro perfektní vinifikaci, odpovídá nejvyššímu a nejnovějšímu stupni vývoje. Kvašení probíhá v malých tancích z ušlechtilé oceli, které jsou pro sicilská vína nejvhodnější. Vinné sklepy jsou kompletně klimatizovány a velký barriquový sklep umožňuje zjemňování a zrání komplexních vín.Dva enologové společně se sedmi spolupracovníky neustále sledují vývoj vín.

fTým zkušených a nadšených lidí, jejichž cílem jsou bohatá, intenzivní, harmonická a elegantní kvalitní vína s měkkou, příjemně zaoblenou chutí a mírným taninem. Podle sicilské tradice a s ohledem na okolní prostředí byly vinné sklepy Feuda Arancii vystavěny v typické struktuře sicilského „baglio“ s pro něj charakteristickým velkým vnitřním dvorem. Působivý a okouzlující výsledek je spojením špičkové enologické technologie a architektonické tradice. Vinice Feuda Arancii se rozkládají na 600 hektarech na jižním pobřeží Sicílie. Jsou rozděleny do dvou vinařství v Sambuca di Sicilia v provincii Agrigent a v Acate v provincii Ragusa. Vinohrady jsou v řadách osázeny téměř pěti tisíci vinnými keři na hektar a každá rostlina nese cca dva kilogramy hroznů.

Pět agrárních ekologů neustále sleduje a přezkušuje společně s přibližně stovkou zkušených zemědělských pracovníků klimatické a vegetační vlivy na vývoj hroznů. K tomu přistupuje nejnovější technické vybavení, které usnadňuje všechny práce na vinici i při sběru hroznů a umožňuje dosahovat v klimatických podmínkách Sicílie nejvyšší kvality.


Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Sicilia Cabernet Sauvignon Doc 2014 Feudo Arancio 0.75 l

Sicilia Cabernet Sauvignon Doc 2014 Feudo Arancio 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy z odrůdy 100% Cabernet Sauvigon vypěstovaných na vin...

204,96 Kč
248,00 Kč s DPH
 
  
Sicilia Syrah Doc 2014 Feudo Arancio  0.75 l

Sicilia Syrah Doc 2014 Feudo Arancio 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy z odrůdy 100% Syrah vypěstovaných na vinicích italsk...

204,96 Kč
248,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru