Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Roman a Jaroslav BenešoviRodinné vinařství Jaroslava Beneše a jeho syna Romana, členů sdružení Bonus Eventus, bylo založeno v roce 1996. Kořeny vinařství v rodině Benešových sahají již do začátku 20. století, kdy otec Jaroslava Beneše začal obhospodařovat vinice a sklep získaný od svého tchána.

Vinařství hospodaří na 6,5 ha vinic ve vinařské obci Hrušky, viničních tratí Hastrmany a Podsedky. Odrůdová skladba je založena na odrůdách: Veltlínské zelené, Rulandské šedé, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Aurelius, Rulandské modré, Frankovka, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe a Merlot.

Nerezové nádoby

 

Vína zrají v nerezových a keramických nádobách a dřevěných sudech, částečně i typu barrique.

Produkce je zaměřena na jakostní a přívlastková vína. Obec Hrušky (německy Birnbaum) se nachází 8 km severovýchodně od Břeclavi v rovinaté, jen místy zvlněné krajině v nadmořské výšce 175 m. Geomorfologicky je celý katastr obce součástí Dolnomoravského úvalu, který tvoří severní polovinu Vídeňské pánve.

Zralé hrozny

 

 

 

Práce na dobrém víně začíná ve vinohradu ...
Vinice jsou zatravněny, réva je vedena na jeden kmínek a jeden tažeň. Mají nižší výnosy, ale zato výrazný odrůdový charakter. Díky tomu, že jsou keře zasazeny blíže u sebe sahají jejich kořeny do větší hloubky a čerpají hlouběji z podloží. To vše se podílí na výsledných chuťových vlastnostech.

Oficiální stránky vinařství ...

 

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru