Podle legendy byla firma založena mladým francouzským vojákem Johannem Evangelista Hubertem , původem ze Champagne . Johann byl zraněn během neúspěšné napoleonské výpravy v Rusku a před návratem domů se léčil ve vojenském lazaretu v Prešpurku , dnešní Bratislavě. Zde se o něj starala krásná ošetřovatelka Paulína , do které se zamiloval a oženil se s ní . Mladému Johannu učarovaly kromě krásné Paulíny i kvalitní místní vína , a protože znal tajemství výroby šampaňského , rozhodl se založit v roce 1825 firmu na výrobu šumivého vína. V té době to byla první továrna v Evropě po Francii, kde se vyrábělo šampaňské podle originálního francouzského receptu ...
A JAK TO BYLO OPRAVDU ?
Sídlo firmy bylo původně na bývalé zemské cestě , dnešní Radlinského uliciPrvá továrnu v Evropě po Francii, kde se vyrábělo šumivé víno podle originálního francouzského receptu , byla založena v roce 1825 bratislavskými měšťany - Johannem Fischerem a Michaelem Schönbauer v Bratislavě. Bratislava se tak stala kolébkou šumivého vína v Evropě a prvním městem mimo hranice Francie, kde se toto víno vyrábělo . Sídlo firmy bylo na bývalé zemské cestě , dnes známé jako Radlinského ulice . Továrna stála na místech, kde se dnes nachází budova novější části Chemicko - technologické fakulty STU .
Prvým členem rodiny Hubertovcov , který se v roce 1875 objevuje jako spolumajitel továrny na výrobu šampaňského spolu s Fischerem , byl Franz Hubert, mladší bratr Johanna Evangelisty Huberta , již zmíněného zakladatele firmy podle legendy . V roce 1877 odkoupila rodina Hubertovcov od Johanna Fischera celou firmu av tomto období se na etiketách lahví objevil i císařem udělen erb Hubertovcov . Firma byla v roce 1877 přepsána na JE Huberta , který však v roce 1882 jako 33 letý po těžké nemoci zemřel a vedení podniku po něm probrala jeho manželka Pauline , známá z legendy . Pauline svou pílí a rozhledem síly rozmnožila podnik v každém směru .
Hospodářská krize začátkem 20. století a později první světová válka přispěly k podstatnému poklesu poptávky po šampaňském a šumivých vínech. Osudy firmy však od roku 1918 až do 1945 bohužel nejsou známy . 5. června 1945 byla na firmu uvalena národní zpráva s odůvodněním, že majitelem firmy je osoba maďarské národnosti a tedy nepřijatelná pro ČSR . Od této doby až do konce roku 1948 se podnik zmítal v poválečné krizi a přecházel z rukou do rukou .
Než se stal Hubert J.E. 1. ledna 2002 dceřinou společností německé firmy Henkell & Co , prošel si od konce 2. světové války dlouhou cestu . Po válce se prosincem 1948 skončila epocha soukromého vlastnictví firmy Hubert JE as ní i epocha Hubertovcov jako majitelů firmy . V březnu 1949 se podnik začlenil do národního podniku Západoslovenský lihový průmysl v Leopoldově av roce 1952 se provoz přesunula do Seredě , kde se z něj stala 1. srpna 1995 soukromá akciová společnost Hubert JE V Seredi závod funguje dodnes .
Pronikavý Hubert Club brut je symbiózou hrdého Ryzlinku vlašského, kořeněného Veltínskeho zeleného ...
Tento aromatický sekt je unikátní nižším obsahem alkoholu a výrazný muškátovým buketem, jehož zákla...
Šumivé víno Johann Hubert vzdává hold výjimečné osobnosti, která stála u zrodu nejstarší a nejznámě...
Kvalitní sekt poznáme nejen podle charakteristické vůně, chuti a perlení, ale i díky získaným ocen...
Růžový suchý sekt Pauline Hubert je vyroben klasickou metodou kvašení v láhvi po dobu minimálně devě...