Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Naša firma Všechno to začalo v roce 1983, kdy jsme po svatbě začali pomáhat při výrobě vína u Zárubovcovů, rodičů Margity Šebové. Do roku 1991 jsme jim pomáhali v prodeji, ve sklepě, či ve vinohradě. Během těchto let jsme nabyli potřebné zkušenosti na to, abychom se mohli osamostatnit a v roce 1991 jsme si založili živnost. Víno jsme vyráběli ve sklepě pod novostavbou našeho rodinného domu. Zde se začali se psát první kapitoly našeho vlastního vinařského života s naším prvním odrůdovým vínem, kterým byl Ryzlink rýnský.

Z našeho rodinného domu jsme v roce 1994 přestěhovali výrobu do Pezinku. Zde jsme měli pronajatou výrobnu v prostorách sklepa po strýci Štěpánovi, kterému po restituci vrátili majetek. V těchto prostorech naše firma fungovala 4 roky. V roce 1995 získal náš Muškát moravský na Vinofore v Pezinku cenu za nejlepší mladé víno. Jelikož jsme měli přinést víno ​​na recepci po soutěži, museli jsme mu dát vyrobit etiketu. Naší první etiketou byla grafika Olivera Solga. Později jsme se poznali s výtvarníkem Mariánem Komáčkom, který organizoval Mezinárodní sympozium grafiků. Při této události byl vydán bulletin výtvarných děl, odkud jsme si vybrali grafiku Karla Felixe pro naši novou etiketu. On souhlasil a od té doby jsme 10 let používali na etiketách grafiky Slovenská výtvarníků. V roce 1997 jsme odkoupili budovu bývalého družstva Nupod v obci Šenkvice. Budovu jsme za provozu postupně rekonstruovali.

Rok 1998 byl pro nás přelomový v mnoha směrech. Do našich sklepů nastoupily nové technologie jako metoda řízeného kvašení, vinifikace, zda ležení vína v Barika. Měli jsme štěstí v tom, že Markétin strýc Ing. Peter Záruba nás neustále vzdělával, protože věděl, kam se ubírá vývoj a poznal nové technologie ze zahraničí. V té době se měnil se charakter výroby, u nás ve firmě byla snaha vyrábět do budoucna pouze kvalitní vína. Na to jsme potřebovali jiné sklepy a sklady. Dalším zásadním krokem bylo odkoupení pozemku při Svatém Martině. Zde se dnes nachází vinice Suchý vrch, s ucelenou plochou 28 hektarů. S výsadbou se začalo v roce 2000, který byl však pro vinaře velmi těžký. Ujalo se pouze 75% révy a ostatní část jsme museli vysadit později.

Naše vinice

Suchý vrch

Suchý vrch na jeseň 2013

Karpatsko PERLA obhospodařuje 50 hektarů vlastních vinic. Největší je 28 hektarová vinice Suchý vrch. Leží u Šenkvice v nadmořské výšce 215 metrů. Sousedí s Martinským lesem. Dodržujeme zde principy integrované produkce. V roce 2000 jsme zde vysadili novošlechtěnce Muškát moravský, Pálavu, Děvín, Aurelius a André, ale i Cabernet Sauvignon a Alibernet. Při další výsadbě v roce 2006 jsme posadili Ryzlink rýnský, Pinot Noir a Pinot Gris. Podloží tvoří hlinito-písčitá půda.

 

Noviny

Vinica Noviny

Vinohradnícky hon Noviny se nachází mezi Modrou a Šenkvice. Máme zde asi 30 letou vinici o rozloze čtyř hektarů oseté Veltlínem. Vinohrady jsou položeny na svahu orientovaném na jihozápad. Vinice je obdělávána principy integrované produkce. Je zde hlinito-kamenitá půda.

 

Šajbách a Kramáre

 

Na úpatí svahů Malých Karpat v blízkosti modřanské Kalvárie leží na naše vinice v honech Šajbách a Kramáre. Máme tu nové vinice vysazené Ryzlinkem rýnským.

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru