Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Tokaj Macik Winery je rodinná firma, kterou v současnosti tvoří 2 generace vinařů. Působí v srdci Tokaje, ve vesničce Malá Tŕňa. První dvě generace vinařské rodiny Macik působili ve vinohradnictví v Sobranecká vinařském regionu v obci Choňkovce a Tibava. Tam sahají kořeny Jara Macík staršího.

V roce 1982, po ukončení vysokoškolského studia se Jaro a Majka Macikovci zaměstnali ve vinařských závodech kde Majka uplatnila své znalosti ze studia na chemicko-technologické fakultě v oboru kvasné chemie jako pracovnice laboratoře a Jaro jako mechanizátor. Později čekal obou ambiciózních mladých lidí pracovní postup, a za ním další. Jaro st. nakonec stál na nejvyšším postu v Tokaji š.p. jako generální ředitel. Majka se stala hlavní šéfkou kvality. No v polovině 90. let nastal zlom. V roce 1995 založila Majka společnost na distribuci vín. Během privatizace byl Jaro St. uvolněný z postu generálního ředitele TOKAJ š.p., což mu nebránilo spolu s manželkou pokračovat v rodinné tradici vinohradnictví a výroby vína.

A tak začalo se formovat TOKAJ Macík WINERY, rodinné vinařství. V roce 1999, po skončení studia na americké univerzitě se k nim přidal i syn Jaro mladší se svou manželkou Erikou. Dnes dvě generace působí vzájemně v Malé trní, kde postupně spolu budovali moderní výrobní halu, zrenovovali středověkou sklep pod vinařstvím. Také postavili penzion, připravili restaurační zařízení pro svou klientelu.

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru