Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Pivnica Orechová

Vinohradnicko - vinařská společnost REGIA TT, sro - Sklep Ořechová, se zaměřuje na produkci charakteristických, vysoce kvalitních přírodních vín vyrobených z hroznů vypěstovaných ve vlastních vinicích na rozloze 50 hektarů. Vinařské tratě patří do Východoslovenské vinařské oblasti na jihozápadních svazích pohoří Vihorlat a jsou začleněny do Sobranského vinařského rajónu. Na jihu sousedí s tokajského rajónem.

Vinohrady jsou situovány přímo v obci Orechová, v bezprostřední blízkosti sídla a zpracovatelských kapacit firmy. Historie firmy Regia TT s.r.o. - Sklep Ořechová, se datuje od roku 1994 a je pokračováním historie šlechtitelského stanice Orechová. Šlechtitelská stanice byla součástí Komplexního výzkumného ústavu vínem v Bratislavě a byla v Orechová zřízena v roce 1966. Původní úkolem šlechtitelské stanice v Orechová, bylo vyšlechtění nových odrůd révy vhodných pro oblast Východoslovenské nížiny. Navazující úkolem byla produkce sazenic révy potřebných pro rychle se rozvíjející vinohradnictví v této oblasti. V rámci šlechtitelské stanice byly postupně vytvářeny pěstitelské i materiální podmínky pro realizaci těchto záměrů.
Byly vysázeny vinice se světovým sortimentem révy a bylo vytvořeno zázemí pro produkci štěpů révy.
Vybudováním podzemní klenbové sklepy byly dány základy i pro rozvoj vinařství. Po převzetí areálu soukromou firmou Regia TT, sro. - Sklep Ořechová byla postupně revitalizovaná převážná část původních vinic a při pěstování révy byl zaveden systém integrované produkce. Postupně byla zásadním způsobem modernizována i technologie zpracování hroznů a rozšířená kapacita vinné sklepy. Byla vybudována dřevěná sudová sklep pro zrání vín a dobudována finalizace i klimatizovaný sklad hotových výrobků.

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru