Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

ffffEtter, kvalita je budoucnost Historie této rodiny začala u prapra- pradědečka Johanna Baptisty Ettera. Ten v roce 1823 otevřel palírnu, která ale byla spíše pro „zábavu“ vedle jeho hlavní obživy – farmaření. Vyrobil svoji první „třešňovou vodu“ a položil tím základní kámen k tomu, co dnes známe jako „ovocné destiláty Etter“. Až Johannův syn Paul, v roce 1870, zakládá v Zugu oficiálně palírnu nesoucí rodinné jméno Etter.

V roce 1980 Hans Etter Postavil kompletně novou budovu na okraji města a celou produkci sem přestěhoval - v těchto technologicky velmi moderních prostorách se nyní vyrábí celá produkce.

Tajemství výroby spočívá ale v surovině - ovoci. Třešně a všechno ostatní ovoce je ze 100% pěstováno na území Švýcarska, s velkým důrazem na místní produkci z regionu Zug. Na třešňovici se například používá přes 200 druhů třešní, vhodných pro destilaci - pěstují se na strmých stráních jezera Zug. Malé, sladké, černé třešně jako Lauerzer, Mistler, Dollesepler, Lauber nebo Lampnäster jsou výjimečné svou extrémně slabou slupkou, intenzivním aroma a vysokým obsahem cukru. A jak vidí u Etter svou budoucnost?

dddHans Etter k tomu říká: "Lidé pijí méně, ale o to kvalitnější produkty. A to je přesně naše cesta". Základem budoucnosti jsou také nové nápady a čerstvá energie. Proto v září 2013 převzali chod firmy dcera Eveline a její manžel Gabriel Galliker-Etter.

Pro ty, kdo se v kategorii Eau-de-vie neorientují, nabízíme následující analogii, která vše vystihuje:zkuste si představit velký sbor, kde se jednotlivé zvuky míchají k vytvoření harmonické melodie. Tento popis sedí na koňaky s komplexní strukturou (zrají v sudech). Eau-de-vie je pak jako soprán stojící vepředu a zpívající své sólo. Protože většina Eau-de-vie zraje ve skleněných demižonech , výsledkem je čistá esence ovoce. Původ suroviny - Etter používá ovoce pěstované pouze ve Švýcarsku, což je vysokou zárukou kvality.

Teplota podávání - není pravda, že se ovocné pálenky musí pít vychlazené, či dokonce podchlazené. To může být výhodou pouze u pálenek špatné kvality. U nejlepších Eau-de-vie není důležité, zda byly právě vyndány ze sklepa nebo se podávají při pokojové teplotě. Podle Hanse Ettera je ideální teplota mezi 15 a 20 st. C. Toho se dá lehce dosáhnout tím, že sklenice před konzumací dáme na 2-3 minuty do lednice. Tím, že se destilát postupně "ohřívá" nabídne maximální intenzitu aroma. Přístup kyslíku - říká se, že ve chvíli, kdy je láhev otevřena, ztrácí destilát významnou část svého aroma. Pravdou je, že špičková vína i destiláty potřebují kyslík k získání plného aroma. Není tedy nutné sklenici hned vypít - produkt se v ní "nadechne", zjemní a získá eleganci. Harmonie chuti, to je to, co Ettera odlišuje od ostatních: ovocnost - zrání - elegance - harmonie.

oficiální stránky výrobce : www.etter-distillerie.ch

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru