Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Chateau de Laubade

ggg

Umění destilace přinesli do Gaskoňska Maurové – Armagnac je tak bezpochyby nejstarším destilátem Francie. První zmínky o něm se našli v textu pocházejícím z roku 1348 (pro zajímavost: whisky se objevila až o 100 let později). Dnešní Armagnac se vyrábí v oblasti Bas-Armagnac v departementech Landes a Gers.

Chateau de Laubade, leader trhu s Armagnacem nejvyšší kvality, se nachází v srdci oblasti Bas-Armagnac a je největší usedlostí této apelace. Na 107 hektarech vinic patřících k Chateau de Laubade se pěstují odrůdy Ugni Blanc, Folle Blanche, Colombard a Baco. Každá odrůda, stejně jako různorodost typů půdy na vinicích, má svou charakteristiku a jejich směsí se získá typický a velice komplexní výsledný produkt.

Ve sklepích Chateau de Laubade plyne čas velmi pomalu a trpělivost je zde pro výrobu kvalitního Armagnacu nevyhnutelná. Laubade tak uvádí na trh Armagnac, který ve sklepích vyzrával nejméně 6 let, třebaže zákon umožňuje prodávat Armagnac již po 18 měsících zrání. Armagnac v Chateau de Laubade vyzrává ve 400 litrových sudech vlastní výroby. Takových sudů se v jeho sklepeních nachází víc než 2.600 a skrývají v sobě zásoby Armagnacu od ročníku 1886. V průběhu osmnácti let získalo Chteau Laubade více než čtyřicet medailí ze soutěží v Paříži a Eauze, z čehož 18 jich bylo zlatých.

Nebyly nalezeny žádné položky.
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru