Cachaça je národní brazilský alkoholický nápoj vyráběný z cukrové třtiny.
Nejznámější značka cachaca na světě. Vyrobený z čerstvé cukrové třtiny, známý pro svoji výjimečnou kvalitu a pro výbornou míchatelnost s čerstvým ovocem a džusy. Pitú je duchem Caipirinhi, brazilského národního koktejlu.
Cachaça je brazilská pálenka, získaná fermentací a destilací šťávy z cukrové třtiny
1.Sklizeň té nejkvalitnější cukrové třtiny z vlastních plantáží je prvním krokem
2.Mletí cukrové třtiny a odstranění nepotřebných částí rostlin je velice důležité
pro kvalitní třtinu s vysokým obsahem cukru ze které se extrahuje šťáva pro
další zpracování
3.Fermentace šťávy probíhá ve speciálních přípravných tancích, v naprosto
aseptickém prostředí pro nejvyšší kvalitu
4.Destiluje se získaná šťáva v nerezových destilačních věžích, používajících
automatickou kontrolu teploty a času destilace
5.Standardizace kvality znamená smíšení různých produkcí ( až 20 druhů
destilátu ) pro dosažení stejné chuti a kvality, tato směs zůstává v tancích
po dobu 2 až 3 měsíců a tomuto procesu se říká „snoubení""
6.Lahvování na moderních linkách, které dokáží naplnit až 60 tisíc lahví
cachaça 51 za hodinu je posledním krokem před expedicí.
Brazilská federativní republika (República Federativa do Brasil) je federativní republika, největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky. Na území Brazílie se rozkládá největší tropický deštný les na světě - Amazonský prales. Brazílie byla v minulosti největší kolonií Portugalska a portugalština je zde také úředním jazykem. Největším městem s 10 milióny obyvatel je S?o Paulo. Brazílie je největším a nejvýznamnějším státem celého kontinentu. Je to průmyslově-zemědělský stát s obrovským nerostným bohatstvím. Zemědělská produkce patří k největším na světě, převládá monokulturní velkovýrobní plantážnictví. Nejdůležitějšími pěstovanými plodinami jsou káva, sisal a pomeranče, ve sklizni těchto plodin zaujímá země 1. místo na světě, rovněž cukrová třtina, maniok, banány, kakao, fazole, sója a oříšky kešu.
V roce 1500 přistál na brazilském pobřeží portugalský admirál Pedro Álvares Cabral a od roku 1532 začala portugalská kolonizace. Za napoleonských válek roku 1807 uprchl do Brazílie portugalský dvůr v čele s králem Janem VI., který zde vládl 13 let. V roce 1815 byla zrušena kolonie a vyhlášeno Spojené království Portugalska, Brazílie a Algarve. Nezávislým císařstvím se Brazílie stala 7. září 1822. Dne 15. listopadu 1889 byla svržena monarchie a vyhlášena federativní republika. Po vzoru USA byla roku 1891 přijata ústava a vyhlášeny Spojené státy brazilské.
V diskuzi nejsou žádné příspěvky.