Kategorie
Dios Vinotéka,víno (https://vinoteka.dios.cz/)

Nichta

Začátky nebyly lehké, protože jsme neměli dostatek půdy, kolik bychom potřebovali. Museli jsme na část produkce hrozny nakupovat.
Dnes už však obhospodařujeme celkovou výměru třicet hektarů ve dvou obcích - Čajková a Drženiciach. Loni nám začala rodit sedemnásťhektárová vinice a tak jsme se po čtrnácti letech dočkali toho, o čem jsme snili od založení vinařství - soběstačnosti.
Už se nemusíme trápit, kolik hroznů se nám podaří sehnat a zda vůbec. Stálo nás to sice hodně sil, ale dnes s hrdostí konstatujeme: "Vinař bez vinohradu nemůže existovat. Pouze tak dokáže zajistit kvalitu, množství a hlavně stálou odrůdovou skladbu svých vín. "
Momentálně pěstuje sedmnáct odrůd. Z každé máme vysazen minimálně jeden hektar. Sorty, o kterých jsme přesvědčen, že Čajkovského poloha a místní klimatické podmínky jim vyhovují jsou nejvíce zasúpené na našich plochách.

PREDVÝSADBOVÁ PŘÍPRAVA
Každou novou parcelu, na kterou jsme vysadili štěpy, čekala důkladná příprava půdy. První rok se udělá hluboká rigolácia i se zapravením původního porostu. Na podzim se půda připraví na výsev vojtěška.
Ta se na podzim druhého roku po vyhnojená chlévským hnojem druhou rigoláciou zapraví do země. Až na třetí rok na jaře je půda připravena pro výsadbu sazenic štěpů. Při mladém vinohradu se první dva roky meziřadí poctivě obrábí. Až ve třetím roce se nechá v každém druhém řadě vyrůst autochtonní zelený porost, který se pravidelně mulčuje.

tufových podloží
V části naší vinice Čajkov - KRUHY se nachází krásné tufové podloží na kterém se daří Peseckej leánke, která je typická pro tuto oblast a tufové podloží její vytváří vhodné podmínky, aby z ní mohly vzniknout terroirové vína. Výborně se zde daří zejména Frankovka, Dunaji, Cabernetu Sauvignon, Tramínu červenému a hlavně naší vlajkové lodi Devi. Ten a také všechny ostatní odrůdy se řežou na jeden tažení s maximálně šesti očky a úroda se redukuje na šest tun na hektar.

Cena od - do
Řadit dle: názvu ceny
Alibernet „ Fusion ” 2018 akostné víno Slovakia Nichta 0.75 l

Alibernet „ Fusion ” 2018 akostné víno Slovakia Nichta 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Alibernet vypěstovaných na slovenských vinicí...

188,43 Kč
228,00 Kč s DPH
 
  
Devín „ Terroir ” 2018 akostné víno Slovakia Nichta 0.75 l

Devín „ Terroir ” 2018 akostné víno Slovakia Nichta 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Děvín vypěstovaných na slovenských vinicích vina...

221,49 Kč
268,00 Kč s DPH
 
  
Dunaj „ Fusion ” 2019 akostné víno Slovakia Nichta 0.75 l

Dunaj „ Fusion ” 2019 akostné víno Slovakia Nichta 0.75 l

Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Dunaj vypěstovaných na slovenských vinicích v...

188,43 Kč
228,00 Kč s DPH
 
  
Tramín červený „ Fusion ” 2019 akostné víno Slovakia Nichta 0.75 l

Tramín červený „ Fusion ” 2019 akostné víno Slovakia Nichta 0.75 l

Bílé tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Tramin červený vypěstovaných na slovenských vini...

188,43 Kč
228,00 Kč s DPH
 
  
 
Vaše příspěvky
NOZUT7xFrX
Oz4JbVmPr
You've really helped me unsndrtaed the issues. Thanks.

XcT4W4k6iQ
4BjLuwHGK46s
Salam,ZarinaMy family and my two daughters akan ke korea this 26th April 2012 and we'll be leaving on 4th april 2012.. Tapi saya nak hired to...

gL9bxUDmnxse
0phHmhGHp
My English couoinicatmmn isn’t so good butprobably I understand everything. Thank u so well for that awesome blog message. I jolly be glad r...

  Nahoru