Červené tiché víno vyrobené z hroznů vinné révy odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot a Petit Verdot vypěstovaných na vinicích francouzské vinařské oblasti Bordeaux Médoc - Saint Julien - suché.
Druhé víno od Château Lagrange.
Tmavá barva až do rubínu. Elegantní a uhlazená živočišná vůně s tóny kůže postupně přecházející do tónů květin. Víno má velmi elegantní a příjemný průběh. V chuti, která je delší než širší, se rozvíjí nádherná chuť lesního ovoce, hlavně malin a ostružin.
Příjemný závěr s dobře zakomponovanými tříslovinami. Slavnějšímu bratříčkovi Château Lagrange vůbec nedělá ostudu a ve své cenové třídě je výrazně nadprůměrné.
Od roku 1796 se píše dlouhá a bohatá historie Ch. Lagrange, kdy se Jean Valere Cabarrus stává císařským hrabětem a ministrem financí Napoléona I. ve Španělsku. Právě on díky početným koupím rozšiřoval zámek až do roku 1825. V roce 1855 bylo château klasifikováno jako třetí
Grand Cru z Médocu. Když v roce 1983 zámek získala společnost Suntory, japonský lídr ve světě nápojů a lihovin, poskytla nezbytný kapitál k pozoruhodné modernizaci. Prioritou jsou vinice, poté modernizace a změny sklepů a zázemí pro vinifikaci. Dnes se vinice Ch. Lagrange
rozprostírají na 117 hektarech. Vynaložené úsilí od roku 1980 pokračuje: přesné vedení vinic a vinifikace jednotlivých parcel dávají každý rok vzniknout elegantním a mohutným vínům dlouhého zrání. Ch. Lagrange je také jedno z mála vinařství, které produkuje také bílé víno, a to les
Arums de Lagrange. Celý kolektiv vychází z respektu k terroir.
Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Původ této usedlosti lze vystopovat do středověku, kdy byla známá pod názvem „Maison Noble de Lagrange Monteil". Od roku 1842 nastala éra Louis-Philippe Duchatela. Ten zde nechal nainstalovat první drenážní systém v celém Bordeaux, díky čemuž si Lagrange plně zasloužilo svůj statut 3éme Cru Classé přidělený v roce 1855.
Toto období, kdy chateau obhospodařovalo 120 hektarů vinic a bylo vybaveno efektivním a průkopnickým drenážním systémem, je také považováno za jeho zlatou éru. Zlaté časy však netrvají věčně a možná právě díky rozlehlosti vinic, které bylo těžké kvalitně obhospodařovat nastal zákonitě úpadek.
Po smrti Duchatela v roce 1860 se zde vystřídalo několik majitelů, ale nikdo nedokázal zastavit pohromu v podobě phylloxery, První světové války, či ekonomické krize třicátých let. Viniční plocha se postupně díky nedostatku financí zmenšovala, až zde koncem let sedmdesátých zbylo pouhých 50 hektarů osázených převážně Merlotem.
Čas renesance nastal s příchodem japonských majitelů - firmy Suntory, kteří chateau zakoupili v roce 1983 za cenu 54 milionů francouzských franků. S jejich odhodláním a oddaností kvalitě se vydali na cestu, aby se Lagrange opět stalo klenotem na koruně Bordeaux.
V diskuzi nejsou žádné příspěvky.